Zdravie
Čo má jód spoločné s rakovinou?
Jód má v procese rozvoja rakovinového ochorenia tri veľmi dôležité funkcie.
Áno, rakovina má 100 príčin a ďalších 100 spôsobov liečby. Dnes vám však prezradíme jednu príčinu, , ktorá je pravdepodobne zodpovedná spolu s ďalšími faktormi za veľkú časť rakovinových ochorení. Aby sme Vás, ale už toľko nenapínali, tým dnešným previnilcom je: Jód. Teda nie jód samotný, keďže ide o veľmi osožný prvok, ale jeho chronický nedostatok.
Tú prvú funkciu zrejme všetci veľmi dobre poznáte. Jód je nepostrádateľnou súčasťou pre tvorbu hormónov štítnej žľazy. V prípade ich nedostatku dochádza v organizme k hormonálnej nerovnováhe. Tá je spolu s nutričnou nedostatočnosťou známou príčinou rozvoja rakoviny.
Druhá funkcia jódu je jeho úloha pri tvorbe určitých špecifických tkanív. Okrem samotnej štítnej žľazy je jód nevyhnutný hlavne pre tkanivá prostaty, vaječníkov a prsníkov. Teda presne tie orgány, u ktorých sa za posledných 80 rokov dramaticky zvýšil výskyt rakoviny. Okrem uvedených orgánov sú to ďalej krv, lymfatické uzliny, kosti, hrubé črevo, pľúca, močový mechúr, obličky a koža. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj tu nastal v poslednej dobe výrazný nárast rakovinových ochorení.
No a napokon je tu tretia, zrejme najdôležitejšia, no najmenej známa funkcia jódu. Je ňou špecifická úloha pri apoptóze, teda riadenej smrti buniek. Ak má telo nedostatok jódu, potom staré či poškodené bunky nezaniknú, ale sa začnú nekontrolovane množiť.
Viem, viem, mnohí z vás teraz krútite hlavami a na jazyk sa vám tlačí nasledujúca otázka: Akýže nedostatok jódu, veď ten sa dnes pridáva do soli?! To máte pravdu, do soli sa pridáva, preto sa aj soľ dnes nazýva „jódizovaná“. Dokonca sa kedysi pridával aj do múky a potom ste mali extra jód aj z tohto zdroja. Ale, je tu jedno ale… Teda skôr dve „ale“. Prvým „ale“ je to, že jód sa v múke vymenil za bróm, pretože takáto múka má lepšie vlastnosti pri pečení, cesto s ňou drží lepšie pokope. Okrem toho sa v poslednej dobe začali bromidy pridávať do veľkého množstva iných potravín, liekov či spotrebného tovaru. Dokonca, keď si kúpite nové auto a chvíľu v ňom posedíte, tak do seba nadýchate nemalé množstvo bromidov.
V čom je problém brómu?
Jeho hlavný problém spočíva v tom, že patrí do tej istej chemickej skupiny ako jód. No a chemické prvky z rovnakých skupín majú tú vlastnosť, že v chemických reakciách sa správajú podobne. Jeden nahrádza druhý. V biológii človeka to znamená, že bróm sa bude viazať na tie isté receptory ako jód. Inými slovami, bróm vytláča jód z účasti na biochemických procesoch, ktoré boli rezervované práve pre prospešný jód. Takže, aj keď teoreticky máte dostatok jódu, tým, že sa v organizme nachádza jeho konkurent, tak tento jód sa nedostane tam, kde by mal. Výsledok sa prejaví presne tak, ako keby ste ho mali nedostatok.
Článok z Bádateľa: http://www.badatel.net/zatajovana-pricina-rakov...
Naša spoločnosť len poukazuje na rôzne názory, respektíve názorové prúdy, neznamená to, že týmto prezentujeme naše názory a presvedčenia.
Kremelina a jej využitie
Má využitie vo viacerých oblastiach. Medzi najväčie prednosti kremeliny patrí, že je veľmi účinný antiparazit, pôsobí detoxikačne, zbavuje organizmus toxínov a ťažkých kovov. Všeobecne môže pomôcť ak sa rohodnete pre redukciu váhy respektíve ak sa chcete zbaviť zopár kíl. Pripomíname, že nejde o prostriedok na chudnutie, len o doplnk. Kremelina má protiplesňové účinky, obsahuje 15 prirodzene vyskytujúcich sa minerálov.
Kremelina
má schopnosť stimulovať tráviacu sústavu, kedže obsahuje kremík respektíve oxid kremičitý. Kremelina obsahuje okrem rozsievok aj minerály či už ide o mangán, magnézium, vápnik, kremičitany a ďalšie. Nedostatok kremíka v organizme viesť k viacerým problémov, či už vyššia lámavosť kostí, vznik osteoporózy, spomalená regenerácia respektíve hojenie rán a ďalšie. Samozrejme tu zohráva dôležitý význam aj vápnik v kombinácii s horčíkom.
Naša kremelina je potravinárskej kvality.
Pre viac info pozrite tu